Tatlia me Arra

spot_imgspot_img

Përbërësit:
125 gr gjalpë e shkrirë ose margarin, 1 gote te çajit vaj vegjetal, 2 vezë, gjysme gote sheqer pluhur, gjysme gote bollgur, 2 luge te gjelles kokos, 1 vanilje, 1 Pluhur pjekje, 4 gota miell.

Për sherbet:
3 gota sheqer, 4 gota ujë, 2 pika lëng limoni.

Përgatitja:
Përveç miellit të gjithë përbërësit i derdhni në një enë të thellë dhe i përzieni.

Pastaj dalë nga dalë ia shtoni miellin dhe e vazhdoni përzierjën.

Glazurës së përgatitur ia jepni formën e dëshiruar dhe i rëndisni në tepsi.

Tatliat i vëni në furrë për pjekje në temperaturë 170 gradë celsius derisa të skuqet.

Tatlia duhet të jenë të nxehta ndërsa sherbeti i ftohtë.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTopëza me Kokos
Artikulli tjetërRavane e Thjeshtë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu