Tatlia me grizë

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 2 vezë,
  • 125 gr gjalpë,
  • Gjysmë gote çajit vaj vegjetal,
  • 4 lugë sheqer pluhur,
  • gjysme Pluhur pjekje,
  • 3 gota miell.

Për ta lyer:

  • 1 tas grizë.

Për sherbet:

  • 2 gota sheqer,
  • 3 gota ujë,
  • disa pika lëng limoni.

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorte me kafe dhe çokollatë
Artikulli tjetërTorte me lajthi

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu