Tatlia me tahin

spot_imgspot_img

Perbersit:
250 gr gjalpë
1 gotë jogurt
1 gotë çaji sheqer pluhur
1 vezë
1 Pluhur pjekje
3 gota miell
PËRBËRËSIT E BRENDSHËM
arra
tahin
sheqer pluhur.

Pergatitja:
Përveç miellit të gjithë përbërësit e tjerë derdhni në një enë të thellë dhe përzieni.

Dalë nga dalë ia shtoni edhe miellin, e përzieni e gjithë brumin.

Brumin e ndani në 4 pjesë, njërën pjesë të brumit e shtrini deri në gjysmë cm.

2 pjesë të tjera të brumit i shtrini në trashësi të njejtën dhe tjetrën shumë hollë.

Tek secila pjesë ia vendosni përbërësit e sheqerin pluhurit, arrat dhe tahinin.

Vendosni petët një mbi një dhe bëni në formë role, përmni lyeni me të kuqët e vezës dhe bëni me pirun.

Gurabijat ose tatliat e formuara vendosni në furrë për pjekje në temperaturë 160 gradë celsius derisa të skuqen.

 

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakMagnolia
Artikulli tjetërKek me molla

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu