Tiramisu me fruta mali

spot_imgspot_img

Përbërësit:
sipas nevojes biskota për tiramisu
Kremi me manaferra:
600 gr manaferra të kuqe
1/2 gote lëng portokalli
2 lugë gjelle sheqer pluhur
Për kremin e bardhë
400 gr djath mascarpone
200 ml ajkë e ëmbël
lëng me shije vanilje
4 lugë gjelle sheqer pluhur
Për dekorimin:
boronica
sheqer pluhur.

Pergatitja:

Manaferrat i hedhim në enë, shtojmë lëngun e portokallit, sheqerin dhe i shtypim ngapak me lugë.
Djathin mascarpone e miksojmë me ajkën, sheqerin e lëngun e vaniljes derisa të shndërrohet në krem të dendur.
Në tepsinë me diametër 24 cm shtrojmë letrën për pjekje. Sipër letrës shtrojmë biskotat për tiramisu të thyera në copë disa-centimetërshe.
Sipër biskotave hedhim gjysmën e masës së manaferrave të përgaditura më herët, ndërsa sipër tyre shtojmë gjysmën e kremit të përgatitur.
Më pas shtojmë shtresën e dytë të biskotave të thyer e sipër tyre sërish shtojmë manaferrat.
Pastaj shtojmë gjysmën tjetër të kremit, sipër kremi shtojmë manaferrat e përziera me pak sheqer pluhur më herët.
Përpara konsumimit, ëmbëlsira duhet të ruhet gjatë natës në frigorifer ose të paktën për 6 orë.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTortë
Artikulli tjetërPuding me Qumësht

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu