Tiramisu nё gotё

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 125 ml kafe,
  • 500 gr djathë krem,
  • sheqer pluhur,
  • 4 lugё çokollatë,
  • 16 biskota,
  • pak çokollatë e grire.

Hapat:

Kafeja zihet dhe ftohet, krem djathi pёrzihet mirё me sheqer pluhurin qё tё fitohet njё krem i butё.

Biskotat zhyten pak nё kafe dhe ndahen nga katёr nёpёr gota, nё çdo gotё vihet sasi e barabartё kremi dhe lihet nё frigorifer tё qёndrojё disa orё pёr tu shtrёnguar kremi.

Para se tё shёrbehet dekorohet me çokollatё tё grirё nerende.

Ju bёftё mirё!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTortё karamele
Artikulli tjetërToptha me vishnje

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu