Tiramisu pa vezë

spot_imgspot_img

Perbersit:
250 ml ajkë e embel
500 gr Krem djathi-mascarpone
100 gr sheqer pluhur
1 sheqer vanilje
250 ml kafe e ftohet
40 ml liker amareto
60 pishkote
60 kakao.

Pergatitja:
Ne kafen e zier te ftohur shtojme likerin amareto(per arome,mundet edhe pa te)
Ajken e embel e tundim ne shkume te forte,shtojme sheqerin pluhur,sheqerin e vaniljes,mascaronen,dhe disa pika leng limoni.
Pishkotat i njomim me kafene ftohur,dhe radhisim ne kallep te thelle.
Lyejmemme krmein e pergadirut,prap pishkote te njomura,dhe prap krem.
Ne fund qesim kakao pluhur dhe leme te ftohet per disa ore qe te formesohet krmei dhe te zbuten pishkotet.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakBiskota të mbushura me çokollatë
Artikulli tjetërTorte role

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu