Topëza me badema dhe mjaltë

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 2 lugë mjalte
  • ½ gota kajsi
  • 1 gotë badema
  • 1 gotë perzierje te dritherave
  • 1 lugë kakao
  • 2 copa çokollatë
  • PËRMBI
  • kokos.

Përgatitja:

Të gjithë përbërësit i vendosim me rend në blendar për grimcim.

Marrim nga glazura e grimcuar dhe formojmë topëza të vogla.

Topëzat e formuara i zhytim në kokos dhe i shërbejmë.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu