Topëza me Kokos

spot_imgspot_img

Përbërësit:
1 gote miell, 1 gote sheqer, 1 vanilje, 2 gota qumësht, 125 gr gjalpë e shkrirë ose margarin, kokos.

Përgatitja:
Gjalpin e shkrimë në një tenxhere, pas shkrirjës ia shtojmë miellin së bashku me sheqerin.

Pasi fillon të vloje, tenxherën e largojmë nga zjarri dhe ia shtojmë qumështin.

Pastaj ia shtojmë vaniljën dhe tenxherën e vendosim prap në zjarr dhe e lëmë të vlojë derisa të përfitojmë një krem.

Pasi arrijmë të përfitojmë një krem, tenxherën e largojmë nga zjarri dhe e vendosim në frigorifer për ftohje ku do të qëndroj rreth 3 orë.

Pas pritjës e marrin tenxherën nga frigoriferi dhe fillojmë të bëjmë topëza të vogla, ku këto topëza i zhytim në kokos.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakGurabija
Artikulli tjetërTatlia me Arra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu