Topëza me sherbet

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 4 vezë,
  • 1 gotë sheqer,
  • 500 gr djathë pa yndyre,
  • 1 gotë miell,
  • 1 vanilje,
  • 1 Pluhur pjekje,

Për shërbet:

  • 3 gota sheqer,
  • 10-15 pika lëng limon.

Hapat:

Fillimishtë e përgatisim sherbetin dhe e lëmë të ftohet.

Vezët dhe sheqerin e derdhim në një enë i tundim, ia shtojmë djathin pa yndyrë dhe e vazhdojmë përzierjën.

Duke ia shtuar miellin, vaniljën, pluhur pjekjën, nga kjo glazurë formojmë topëza të vogla.

Topëzat i vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 175 gradë celsius rreth 40-45 minuta.

Pas pjekjës ia derdhim sherbetin e ftohtë.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTortë fantastike me 4 përbërës
Artikulli tjetërShampite

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu