Toptha me Çokollatë dhe Arrë Kokosi

spot_imgspot_img

Përbërësit:
350 gr arre kokosi e grire,
1 kuti me qumesht panda,
120 gr cokollate e bardhe,
bajame te pjekura.

Përgatitja:
Ngrohim qumeshtin derisa te shkrije cokollata qe e kemi hedhur ne te.
Shtojme arren e kokosit te grire dhe e perziejme derisa te behet nje mase qe punohet ne dore.
Bejme topa te vegjel ku ne mes veme nga nje bajame.
I sperkatim perseri me arre kokosi te grire..
Ju befshin mire !


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakGurabija të Mbushura me Mollë
Artikulli tjetërHallvasia

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu