Toptha me hurma dhe çokollatë

spot_imgspot_img

Perbersit:

15 hurma
2 lugë gjelle bajame të copëtuara
2 lugë gjelle gjalpë kikirikësh
2 lugë gjelle miell kokosi
1 lugë gjelle kakao
kripë.

Pergatitja:

Shtypni hurmat me pirun në një enë deri sa të formohet një masë e lëmuar. Shtoni gjalpën e kikirikut; përzini mirë.

Shtoni bajamet, miellin e kokosit, kakaon dhe kripën në masën e hurmave. Formoni toptha dhe servoni me pak kakao mbi.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKek në gota të letrës
Artikulli tjetërTorte me krepa

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu