Toptha me vishnje

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 100 gr sheqer,
  • 50 gr çokollatë,
  • 3 lugё kakao,
  • 150 gr arra,
  • 1 të bardhë të vezës,
  • vishnje,
  • sheqer pluhur.

Hapat:

Nё njё enё hidhet sheqer, çokollatёn, kakaon, arrat, e bardha e vezёs dhe e gjithё kjo pёrzihet mirё nё njё masё kompakte.

Kur brumi tё jetё pёrzier mirё, me nje lugё merret prej tij dhe me dorё formohen toptha.

Çdo forme i vihet nga njё qershi nё mes dhe me dorё formohen topa.

Çdo top rrotullohet nё sheqer pluhur, dekorohet dhe vendoset nё nёj shportё letre.

Lihet nё tё ftohtё tё paktёn 24 orё pёr tu shtrёnguar mirё.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTiramisu nё gotё
Artikulli tjetërËmbëlsirë me pjeshkë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu