Torta e Dionnes

spot_imgspot_img

Perberesit:
4 veze,
100gr sheqer,
1 vanile,
1 pecive,
80gr miell,
1 gote qaji qumesht,
1 ose 2 pudinka dhe qumesht per pergatitjen e pudinkave.

Pergatitja:
I perziejme tegjithe perberesit se bashku derisa te behet nje mase homogjene dhe e hedhim ne nje tepsi per ta pjekur. Pjeket ne 175 grad, pastaj gjysme ore e leme te ftohet. Pasi te ftohet e ndajme ne dy pjese. Me pudinkun per gatitur e lyejme shtresen e pare pastaj ja qesim mbi shtresen tjeter dhe e lyejme perseri me pudink. Mbi mund ta dekorojme sipas deshires me qokollate, miell kokosi etj. Dhe nga jashte e dekorojme me shllag.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorte me Arra dhe Rrush të Terur
Artikulli tjetërKek Zeber

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu