Torta Kenedi

spot_imgspot_img

Perberesit:
Shtresa e pare:
10 veze,
10 luge sheqer,
8 luge miell,
1 pecive,
200 gr arra te copetuara.

Shtresa dyte dhe e trete:
10 veze,
10 luge sheqer,
10 luge miell,
1 pecive,
 8 luge arra te bluara,
2 luge kakao.

Pergatitja:
Shtresa e pare:10 veze i ndane te kuqet nga e bardha dhe te bardhen e vezeve e rrah me mikser pastaj ja shton 10 luge sheqer e rreh deri sa te formohet nje shkume e forte pastaj ja shtone 8 luge miell me nje  pluhur per pjekurin dhe 200 gr arra te coptuara ne tepsi vendosin nje leter per pjekje dhe e vendosim masen ne tepsi pastaj e pjekim.

Shtresa e dyte: 10 veze te plota, 10 luge sheqer i rrahim deri sa te shkumon pastaj shtojme 10 luge miell, 1 pluhur per pjekurina dhe 8 luge arra te bluara dhe 2 luge kakao e pjekim.

E njejta me pergatitje si e shtreses se dyte vlen edhe per te treten, pra dy shtresa te zeza dhe nje e bardhe.

Filli: 2 litra qumesht vlon me 6 pudinga te karameles pa sheqer, 10 te kuqet e vezeve qe kan mbetur nga shtresa e pare i rrahim me 10 luge sheqer deri sa te shkumon shume pastaj i qesim mbi nje ene me avull me uje duke vluar deri sa te zihen veza e rrahura me sheqer pasi zihet e shtojme ne pudingun e pregaditur me pare, e rrahim me mikser i shtojme 300 gr arra te coptuara.

Pasi ftohet filli i shtojme 1 margarine te rrahur me mikser me 100 gr sheqer, vendosim njeren nga koret e zeza dhe e lyejme me qokollade te shkrire pastaj vendosim nga filli i pregaditur vendosim persiper koren e bardhe prape e lyejme me qokollade te shkrire dhe mbi qokollade vendosim fillin permbi, vendosim perseri koren e zeze dhe e lyejme edhe kete me qokollade te shkrire dhe me fillin e mbetur e lyejme torten ne te gjitha anet me pas per dekor pergadisim 3 shllaga krem te qokollades dhe e lyejm torten persiper vendosim ca arra dhe qokollade te coptuar.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorte Raffaello
Artikulli tjetërTorte Shtresore

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu