Torta Magjike

spot_imgspot_img

Përbërësit:
3 petë të gatshme

Për kremin:
800gr keksa të bluar,
80gr kokos,
40gr kakao,
250gr margarinë,
0.5ml qumësht,
sheqer,
1 çokollatë gatimi,
lëng vishnje sipas nevoje.

Përgatitja:
Qumështi vlohet dhe i shtohet margarina pasi të shkrihet i shtohet çokollata dhe kakao (qumështit i hedhim sheqer sipas dëshirës), pastaj keksave të bluar ju shtohet kokosi dhe përzihen së bashku pastaj i hidhet qumështi i zier në përbërësit tjerë dhe përzihen së bashku deri sa të krijohet masa homogjene, nëse mbetet e trash i shtohet lëngu i vishnjes sipas deshirë. Me këtë krem lyhen petë pastaj në fund lyhet me shllagë dhe për dekor i grijmë me rent çokollatë për dekor.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakCheesecake me Nutellë
Artikulli tjetërKureshka Prilepi

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu