Torta me Ngjyra

spot_imgspot_img

Përbërësit për koren:
9 vezë
12 lugë sheqer
250 ml vaj
4 lugë miell
1 Pluhur pjekje

Filli 1:
1 qese me puding vanilje
400 ml qumësht
5 lugë sheqer
2 lugë miell misri

Filli 2:
1 qese puding mjedrash ose luleshtrydhe
400 ml qumësht
5 lugë sheqer
2 lugë miell misri

Filli 3:
1 qese puding çokollate
400 ml qumësht
5 lugë sheqer
2 lugë miell misri

Përbërësit tjerë:
600 ml krem
250 gr margarinë
3 pak me krem

Përgatitja:
Nga kjo përzierje keni për të bërë 4 kore. Ndani të bardhët e vezës. Përzieni të kuqët e vezës mirë me mikser, derisa të fortësohen. Gjatë përzierjes së vezëve hedhni sheqerin. Së fundi, shtoni miell të përzier me pluhur për pjekje dhe vaj. Megjithatë, bëni një përzierje me mikser derisa përbërësit të jenë përzier mirë. Pastaj ngadalë shtoni të bardhët e vezëve dhe përzieni ngadalë deri në homogjenizimin e masës.
Koren e pjekim në tepsi për pjekje në formë rrethore për rreth 10 minuta në 200(C) derisa të merr ngjyrë kafe.
Përveq kores së pjekur. Gatuani të gjitha koret tjera veç e veç. Çdo mbushjes së gatuar duhet për t’iu shtuar 400 ml qumësht, sheqer dhe krem karamel, 2 lugë misri, dhe të rrahet mirë. Puding le të jetë i freskët. Gjalpën e ndajmë në 3 pjesë të barabarta. Pudingun dhe gjalpën e përziejmë derisa të shkumojë. Kremin me shkumë e ndajmë në 3 pjesë. Çdo pjesë krem të shkumëzuar ia shtojmë një fillit. Kremin dhe krem karamelin, e përziejmë me mikser derisa çdo gjë të jetë e përzier.
Kur të gjitha mbushjet përzien mirë, ju mund të filloni për të mbushur çdo shtresë së tortës. Vendos një kore, mbushjen me çokollatë, kore, mbushjen me mjedra, kore, mbushjen me vanilje. Vendos tortën në frigorifer. Në fund vendosni kremin që ka tepruar për dekorim të tortës.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu