Tortë “Bjondina”

spot_imgspot_img

Perbersit:

130 gr gjalpë kikirikësh
75 gr margarinë
125 gr sheqer
110 gr sheqer i kaftë
2 vezë
1/2 lugë e mesme ekstrakt vanilje
125 gr miell
1 lugë pluhur pjekurinash
pak kripë.

Pergatitja:

Ndezim furrën në 180 C. Lyejmë një enë 23cm për pjekje me gjalpë.

Në një enë të mesme, përziejmë margarinën dhe gjalpën e kikirikut. Gradualisht shtojmë sheqerin e kaftë, sheqerin e bardhëm vezët dhe vaniljen; përziejmë deri sa të trashet. Kombinojmë miellin, pluhurin për pjekje dhe kripën; shtojmë tek masa e gjalpës së kikirikut deri sa të përzihet mirë.

Pjekim për 30-35 minuta në furrën e parangrohur. Lëmë të ftohet dhe prejmë në katrorë.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakBiskota sheqeri
Artikulli tjetërKube me kokos e hurma

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu