Tortë Çokollate

spot_imgspot_img

Përbërësit:
5 vezë, 120gr sheqer, 30gr kakao, 120gr miell, 1 pluhur për pjekje.

Kremi:
2 vezë, 100ml qumësht, 200gr sheqer, 250gr margarinë, 150gr çokollatë, 50ml ajkë e ëmbël, rum (opsionale).

Përgatitja:
Perziejme te bardhat e vezes me sheqerin derisa te behet nje shkume e forte.

Shtohen pastaj te verdhat nje nga nje duke perzier vazhdimsiht.

Ne fund shtojme miellin e perzier me pluhurin per pjekje dhe perziejme me luge qe most e na mbeten kokerrza nga mielli.

Kallepin e lyer dhe te mbuluar me leter per pjekje me madhesi 20×30 te pjekim per 20-25 minuta ne 180 grade.

Pandispnajen e pjekur dhe te ftohur e prejme horizontalsiht qe te fitojme dy shtresa te pandispanjes.

Per kremin perziejme vezet,qumeshtin,sheqerin cokollaten dhe ajken e embel dhe i veme te ziejne.

Kur te vloj permbajtja,ziejme per 3-4 minuta dhe pasi perzierja fillon te trashet pak e largojme nga zjarri dhe leme te ftohet.

Ne kremine ftohur shtojme margarine e rrahur derisa te shkumezoj dhe perziejme me kremin.

Shtojem rumin sipas deshires.

Pjesen e pare te pandispanjes e lyejme me gjysmen e kremit,shtrijme pjesen e dyte te pandipanjes dhe qesim pjesen e mbetur te kremit.

Persiper e dekorojme me krem pan ate tundur.

Shkrijme pak cokollate me pak qumesht dhe bejme vijeza me rremojce per dekor.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu