Torte e Lagësht

spot_imgspot_img

Perberesit: 
3 veze,
1 gote sheqer,
1 gote vaj,
1.5l qumesht,
250 gr kakao,
1 pecive,
1 sheqer vanillje,
3 gota miell.

Pergatitja: 
I rrashim vezet me sheqerin per 5 minuta, pastaj shtojme perberesit tjere. E perziejme mire dhe e hedhim ne tepsi per pjekje. E pjekim per 35 minuta.
Siper e dekorojme me kakao dhe arra./ Emathja.com

© 2021 – 2022, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPaster me Vezë
Artikulli tjetërKek me Portokall dhe Kakao

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu