Tortë e lehtë me qokollatë

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 150 g sheqer
  • 300 ml. ujë mineral
  • kanellë
  • 2 gota miell kos
  • 3 lugë reçel
  • 3 lugë qokollat
  • 1 pluhur pjekje

Përgatitja:

Vendosni miellin dhe pluhurin për pjekje në një tas dhe përzieni mirë,

më pas shtoni sheqer kanellë dhe ujë të thartë dhe në fund shtoni 3 lugë reçel sipas dëshirës tuaj.

Përzieni gjithçka dhe derdhni në një tepsi të yndyrshëm. Piqeni në 180 -200 gradë C 30-35 min.

Lyeni tortën e pjekur me reçel dhe hidhni sipër glazurën e çokollatës.

Ju bëftë mirë !


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSallatё me vezё
Artikulli tjetërSallatë me fruta verore

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu