Tortë e lehtë

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 2 vezë
  • 1 gotë bollgur
  • 1 gotë çaji sheqer pluhur
  • 3 lugë kos
  • 1 gotë vaj
  • 1 gotë ujë
  • 1 pako pluhur pjekje
  • 1/2 gotë çaji ujë
  • 1 gotë shërbet
  • 3-4 topa kajmak

Përgatitja:

Rrihni vezën dhe sheqerin. Shtoni kosin dhe vajin dhe përzieni me një shpatull.

Shtoni bollgurin, miellin dhe pluhurin për pjekje dhe rrihni. Shtoni ujin dhe përzieni në përzierje.

Mbuloni tiganin e vogël me gjalpë dhe miell të ftohtë. Ndani llaçin në gjysmë dhe përgatisni dy ëmbëlsira të ndryshme. Piqni të dy anët e ëmbëlsirave në zjarr të ulët për 20 minuta.

Hidhni shurupin e ftohtë në tortën e pjekur. Pasi ta keni shurupin tuaj plotësisht, merrni kremën dhe përhapeni në një nga ëmbëlsirat e ftohura. Vendoseni të dytën në majë. Spërkateni me fistikë pluhur dhe shërbejeni.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu