Tortë e lëngshme limoni

spot_imgspot_img

Perbersit:
200 gr sheqer
50 gr gjalpë
3 limona
3 vezë
15 gr pluhur pjekurinash
250 gr miell
rum
sheqer pluhur.

Pergatitja:

Furrën e ngrohim në 180 gradë.

Limonëve ua heqim lëvoren me rende dhe këto të fundit i bëjmë bashkë me një gotë sheqer.

Masën e përziejmë me gishta në mënyrë që sheqeri të “kapet” më mirë për lëvoren e limonit.

Pastaj shtoni gjalpën dhe vezët. Masën miksojeni vazhdimisht.

Hidhjani pakëz rum, miellin dhe pluhurin për pjekurina.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorta e Shkretëtirës
Artikulli tjetërToptha me çokollatë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu