Torte e Mbushur

spot_imgspot_img

Përbërësit:
10 vezë
10 lugë sheqer
2 lugë kakao

Për krem:
6 lugë niseshte
1 l qumësht
8 lugë sheqer
150 gr çokollatë për gatim
125 gr gjalpë
100 gr arra të thërrmuara
100 gr sheqerka zhele
100 gr rrush i thatë
10 krem banane

Përgatitja:
Fillojmë me përgatitjen e pandispanjës. Në enë të thellë i thyejmë vezët, shtojmë 10 lugë sheqer dhe i rrahim me mikser. Pasi shkrihet sheqeri, në enë e shtojmë kakaon dhe i rrahim derisa të bashkohet masa. Pastaj, në enë e shtojmë miellin dhe aditivin për brumë. Përziejmë me tel kuzhine, derisa të bashkohet masa.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorte Elizabeta
Artikulli tjetërËmbëlsirë në Formë Zemre

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu