Torte e shpejtё

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 3 vezë,
  • 1,5 gota sheqer,
  • 1 gotë çaji vaj vegjetal,
  • Gjysmë gote çaji uje i vakur,
  • 1 vanilje,
  • 1 Pluhur pjekje,
  • 3 lugë kakao,
  • 3 gota miell.

Hapat:

Tё gjithё pёrbёrёsit i derdhni nё njё enё tё thellё, i pёrzieni me mikser rreth 5-6 minuta.

Glazurёn e pёrfituar e derdhni nё tepsi dhe e vёni nё furrё pёr pjekje nё temperaturё 170 gradё celsius pёr rreth 35 minuta pjekje.

Tortёs sё pёrfituar pёrmbi ia derdhni 2 gota qumёsht, kremёn ose sosin e çokollatёs dhe e vёni nё frigorifer pёr ngrierje rreth 2 orё.

Ju bёftё mirё!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKeka dietal
Artikulli tjetërKadaif role

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu