Tortë e shpejtë me biskota

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 600 gr biskota te bluara,
  • 200 ml lëng portokalli,
  • 4 vezë,
  • 150 gr sheqer pluhur,
  • 50 gr arra te bluara,
  • 8 luge sheqer,
  • 125 gr margarin.

Hapat

Ndajme te bardhat nga te verdhat e vezes.

Ne te verdhat e vezes shtojme sheqerin pluhur dhe perziejme mire me mixer.

Shtojme dhe margarinen e shkrire dhe perziejme.

Shtojme tanim biskotat e bluara,arrat e bluara dhe lengun e portokallit.

Perzijme mire dhe masen e qesim ne kallep te mbuluar me plastfolie.Kallpin e leme ne frigorifer derisa te pergadisim shkume e forte nga te bardhat e vezes.

Perzijme te bardhat e vezes derisa te behet shkume e forte duke shtuar gradualisht 4 luge sheqer.

Me 4 luget e sheqerit te mbetur i shtojme 2 luge uje,ngrohim derisa te shkrihet sheqeri.

Shurupin e dendur e shtojme ngadale tek shkuma nga te bardhat e vezes dhe pasi shkuma te merr fortesine e duhur shtojme tek shtresa me biskotat


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu