Torte e Shpejtë Verore

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 300 gr keksa
  • 150 gr margarine
  • 100 gr qokollate e shkrire e bardhe

Për mbushjen:

  • 500 ml hoplla
  • 4 banane

Për dekorim:

  • 200 gr vishnje – qershi
  • 3 luge xhem qershie

Përgatitja:
Merren keksat dhe grimcohen me dore sa me imet dhe perzihen me qokollaten e shkrire  te bardhe dhe margarinen e shkrire dhe behet ne nje tepsi ne forme te rrumbullaket ne forme pete dhe lihet te ftohet.Pastej perzihet hoplla derisa te trashet dhe i rendit 2 banane ne krem dhe e qet nje shtrese mbi keksa dhe pastaj i rendite edhe 2 banane tjera ne copza me te medha dhe prape mbi to qitet krem hoplla dhe lihet te qendroi nje ore ne frigorifer. Pasi te jete ftohur teresisht torta e dekoron me xhem vishnje dhe i qet edhe vishnjet e sheqerosura me pare mbi te.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu