Tortë e Shpejtë

spot_imgspot_img

Përbërësit:
1 puding çokollate, 300gr biskota të bluara, 125gr margarin, 1 puding vanilje, 200gr kokos, 125gr margarin, 200gr biskota jaffa, 2 qese Krem pana (shllag).

Përgatitja:
Ziejme pudingen e cokollates sipas udhezimeve ne qeske dhe shtojme tek biskotat e bluara.

Shtojme dhe margarinen e shkrire,dhe rrafshojme ne kallep.

Pastaj ziejme pudingen e vaniljes sipas udhezimeve ne qeske dhe shtojme kokosin dhe margarinen e shkrire dhe perzijme.

Masen me pudingen e vaniljes dhe kokosin e qesim mbi shtresene me biskota.

Pastaj mbulojme me biskota jaffa te kthyera me pjesen e cokollates per nga poshte dhe perfundojme me krem pana te pergaditur sipas udhezimeve ne qeske.

Sipas deshires shtojme biskota te bluara persiper per dekor ose cokollate te grire ne rende.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakRevani e Thjeshtë
Artikulli tjetërËmbëlsirë me Vishnje

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu