Torte e thjeshte dhe shume e shijshme

spot_imgspot_img

Perberesit:
2 pako wafles
500 g krem djathi
750 ml pana per embelsira
2 pako sheqer vanilje
sheqer 3 luge gjelle
2 pako aromatizues
recel qershie ose krem karamel.

Pergatitja:
Ne nje tas te madh rrahim me mixer kremin pana, sheqer vanilje , 3 lug sheqer dhe presim sa te trashet.
I shtojme tani krem djathi 500 gr dhe e perziejme mire bashke.
Ne tepsi shtrojme waflesat dhe mbi to nje shtrese ngakremi qe pergatitem. Mbi krem veme nje shtrese me recel qershie dhe serish waffles dhe siper prap krem dhe mne fund fare recelinee qershire qe e zbukuron gjithashtu
E leme te ftohet ne frigo dhe sherbehet sdi nje embelsire e lehte.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu