Tortë e thjeshtë me vishnje dhe kokos

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 200gr miell kokosi,
  • 85gr sheqer,
  • 2 vezë të rrahura,
  • 200gr çokollatë e bardhë, e imët,
  • 100gr vishnje të pjekura dhe të errëta, të pastruara.

Hapat:

E ngrohim furrën deri në 180 gradë, kallëpin e tortës e mbështjellim me letrën e pjekjes.

Në një enë të madhe e miksojmë miellin e kokosit, sheqerin, vezët dhe çokollatën, e më pas butësisht i përziejmë edhe vishnjet.

E derdhim në kallëp dhe e pjekim për 20 minuta, derisa nuk e merr ngjyrën e verdhë ari.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu