Tortë e Zezë

spot_imgspot_img

Përbërësit:
1 gote sheqer (gota 250ml), 2 vezë, ½ gote margarinë e shkrire, ½ gote miell, 1/3 gote kakao, 1 luge ekstrakt vanilje ose sheqer vanilje, 1 lugee vogel pluhur për pjekje, Maje gishtash kripë, 4 luge ujë të vakët, 1 qese 12.5 gr pluhur per kapuchino, 3 luge margarinë (jo e shkrire), 2-3 luge kakao.

Përgatitja:
Perzijme vezet,sheqerin,vaniljen,shtojme margarien e shkrire,perzijme.

Me pas shtojme perbersit e thate si miellin e perzier me pluhurin per pjekje,kakaon dhe kripen.

Kallepin me meadhesi 20×20 cm e lyejm dhe mbulojme me later per pjekje.

Qesim masen dhe pjekim ne 180 grade per 15-20 minuta.

Ne nderkohe ziejme perbersit per glazuren.

Shkrijme margarienen dhe ne te shtojme kakaon,pluhurin e kapuchinos e pervelojme me ujin e vale,shtojme tek kakao.

Duke zier perbersit e glazures shtojme edhe sheqerin pluhur dhe pasi te skhrihen mire perbersit e qesim mbi pandispanjen tashme te pjekur dhe te ftohur.

Embelsiren e leme te pushoje per disa ore ose edhe gjate nates.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakBajaderë
Artikulli tjetërKatrorka me Biskota dhe Karamel

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu