Tortë ‘’Havana’’

spot_imgspot_img

Perbersit:

1.2 l qumësht
250 gr sheqer
30 gr zhelatine
700 ml ajkë e embel(hoplla per embelsira)
200 gr vafers me shije lajthie
200 gr sheqer.

Pergatitja:

Zhelatinen e leme ne 100 ml uje te ftohet te fryhet.

Ne nderkohe vlojme qumeshtin me 250 gr sheqer.

Pasi qumeshti vlon,marim 4-5 luge nga qumeshti i nxehte dhe shtojme tek zhelatina tashme e fryre,perzijme dhe kthejme zhelatinen tek qumeshti tashme i larguar nga zjarri.

Masen me qumeshtin dhe zhelatinen e leme te ftohet ne temp dhome dhe me pas e vendosim ne frigorifer per ftohje me te shpejte.

Vecmas perzijme ajken e embel derisa te behet shkume e forte.

Perzijme ajken e tundur dhe qumeshtin tashme te ftohur teresisht me zhelatine.

Sheqerin 200 gr e karamelizojme,largojma nga zjarri dhe bluajme ne blender,pastaj ne blender bluajme edhe vafersat(napolitankat).

Ne nje ene te thelle te mbuluar me plastfolie qesim nga masa e bluar me sheqerin dhe vafersat(masa me vafersat eshte e shkrifet por do te formesohet nga lageshtia e kremit),pastaj nje shtrese me kremin.

Pastaj prap nje shtrese vafersa nga blenderi dhe prap kremi dhe keshtu tri shtresa.

Pas ftohjes enen e kthejm permbys dhe largojme plastfolien.

Kete embelsire mund edhe te mos e dekoroni fare se eshte shume e shijshme por eshte ne vullnetin tuaj do te beni dekor extra ose jo.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakGurabija me limon dhe vanilje
Artikulli tjetërBiskota pa pjekje

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu