Tortë kaproll

spot_imgspot_img

Perbersit:
4 vezë
8 luge sheqer
2 filgjana vaj (filgjan i kafes turke)
2 filgjana qumësht
8 luge miell
2 luge kakao
1 pluhur për pjekje
KREMI:
300 ml qumësht
250 gr margarin
100 gr sheqer pluhur
1 vanilje
250 gr biskota te bluara.

Pergatitja:
Perzijme vezet me sheqerin derisa te shkrihet sheqeri

Pastaj shtojme perbersit tjere dhe masen e qesim ne kallep katrore te lyer dhe mbuluar me leter per pjekje

Pjekim ne 220 grade per 20-25 minuta

Pastaj perzijme margarinen me sheqerin pluhur derisa te behet mase kremoze

Shtojme me pas qumeshtin dhe biskotat e bluara dhe perzijme me mixer ngadale

Peten e pjekur e ndajm ne dy pjese dhe lyejm ne mes me kremin

Persiper dekorojm me krem pana te pergaditur sipas udhezimeve ne qeske

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSi te gatuajme tullumba
Artikulli tjetërBajadera me vishnje

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu