Tortë kek me krem çokollate

spot_imgspot_img

Përbërësit:

6 vezë,

220 gr sheqer,

60 gr kakao,

1 pluhur për pjekurina,

1 sheqer vanile,

140 gr miell,

150 gr margarin.

Përbërësit për glazurën:

1 çokoladë kuzhine(rreth 150 gr),

20 lugë qumësht, 5 lugë sheqer,

1 sheqer vanile.

Përgatitja:

Përziejmë me mikser margarinën dhe sheqerin.Pastaj i shtojmë vezët 1 nga 1 duke i përzier me mikser.

Pastaj i shtojmë miellin,kakaon.

 

 

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakToptha të freskët çokollate
Artikulli tjetërTortë me Karota

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu