Tortë kremoze pa pjekje

spot_imgspot_img

Perbersit:
500 ml qumësht
500 ml ujë
10 luge grizë
10 luge
PËRBËRSIT PËR KREMIN 2
500 ml kompot nga vishnjet
500 gr vishnje te kulluara nga kompoti
2 puding vanilje
6 luge sheqer
PËRBËRSIT PËR KREMIN 3
500 ml qumësht
4 te verdha te vezes
5 luge miell
10 luge sheqer
250 gr margarin.

Pergatitja:

Ne nje ene qesim qumeshtin,ujin,grizen dhe sheqerin

Perziejme,rrisim temp dhe perziejme vazhdimisht derisa kremi te trashet

Kremin e zier te trashur e qesim ne kallep te lyer me pak vaj ose te mbuluar me plastfolie

Ne nderkohe ziejme kompotin nga vishnjet9ndajm pak sa te tretim pluhurin e pudingave)

Pasi vlon shtojem sheqerin,pudingat e tretura,perzijme derisa te trashet dhe pastaj shtojme vishnjet e kulluara me pare nga kompoti

Masen kremoze te nxehte e qesim mbi shtresen me grizen dhe rrafshojme mire

Ne nje ene tjeter qesim te verdhat e vezes te tundura me sheqerin mire,shtojme miellin dhe sheqerin dhe pastaj kthejm ne quemshtin qe vlon

Perzijme me mixer qe masa te behet homogjene dhe mos te mbeten kokerrza nga mielli

Pasi ky krem te ftohet shtojme margarinen e mbajtur ne temp ambienti te cilen e kemi tundur ne mase kremoze

Edhe kete krem e qesim mbi kremin me vishnjet dhe rrafshojme mire

Pasta perfundojme me krem pana te tundur sipas udhezimeve ne qeske dhe dekorojme me therrime cokollate.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorte të vogla
Artikulli tjetërTortë me kafe dhe arra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu