Torte Marcipan

spot_imgspot_img

Përbërësit:
4ve
12 luge sheqer
12 luge vaj
12 luge qumesht
12 luge miell
4 luge kakao+1pluhur paste(pecive)

Sherbeti:
1/2 liter qumesht
10 luge sheqer
1 pavllake(shmant)
2 luge eurokrem

Përgatitja:
Perzihen te gjith perbersit dhe piqet ne temperature 200 grade per 15 minuta.Pastaj i qitet sherbeti i ftohet ngadale derisa ta pij krejt qumshtin.Pastaj lihet te ftohet dhe lyhet me masen me eurokrem dhe shmant.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakAmoretto
Artikulli tjetërKatrore me Kokos (Video)

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu