Tortë me arra

spot_imgspot_img

Perbersit:
250 gr thelpinj arrash
200 gr gjalpë
200 gr sheqer
150 gr niseshte
16 gr pluhur pjekurinash
4 vezë
ekstrakt vanilje
150 gr miell misri.


Pergatitja:

Së pari bluajmë arrat.

Më pas rrahim mirë me mikser gjalpën me sheqer duke krijuar një masë kompakte.

Kësaj mase i hedhim më pas vezët dhe të gjithë përbërësit e tjerë me rradhë përfshirë edhe arrat e bluara.

Masa hidhet në tavën me diametër 24, e cila më parë është lyer me gjalpë.

Piqet në furrën e parangrohur në 180 gradë për 50-60 minuta. Shërbehet e spërkatur me sheqer pluhur.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakToptha me çokollatë
Artikulli tjetërRevani me kadaif

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu