Tortë me Biskota dhe Krem

spot_imgspot_img

Përbërësit:
400gr pishkote, 500ml ajkë e embel (hopla per embelsira), 150gr çokollatë, 200ml qumësht per njomjen e pishkoteve.

Përgatitja:
Ajken e embel (200ml) e ngrohim derisa te MOS vloje.

Ne te shtojme cokollaten e coptuar dhe perziejme derisa te shkrihet cokollata.

Biskotat pishkote (biskota me te cilat behet tiramisuja), i njomim pak nje qumesht.

Shtrijme nje shtrese me biskota, nje shtrese me kremin me ajken e embel dhe cokollate (te mos harrojme, ajken e mbetur e perzijem derisa te trashet ne shkume te forte, dhe me pas e perzijme me ajken me cokollaten e shkrire, kjo e fundit e ftohur tashme).

Keshtu veprojme derisa te hargjohen pishkotet dhe kremi.

Dekorojme sipas deshires.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKadaif i Lehtë
Artikulli tjetërËmbëlsirë me Nutella

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu