Torte me Boronica

spot_imgspot_img

Përbërësit:
5 veze,
200 ml jogurt,
200 ml vaj,
300 gr sheqer,
300 gr miell,
200gr boronica,
1 luge te ushqimit pluhur per torte (pecive).

Përgatitja:
Ndajme te verdhat e vezeve dhe i tundim me sheqerin pastaj ia shtojme jogurtin, vajin, miellin dhe peciven.
Pastaj tundim te bardhat e vezeve derisa te bahet nje shkume pastaj i bashkojme me masen e pare dhe i perziejme ngadale me tel dore.
Lyjme tepsin me vaj, e sperkatim me miell qe brumi mos te ngjitet.
Hedhim brumin ne tepsi, ia qesim 200gr boronica dhe e pjekim ne temperature 200 grad per 30 minuta.
Mbas pjekjes e dekorojme me sheqer pluhur.

Derguar nga Drita


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakËmbëlsirë me Kumbulla
Artikulli tjetërPanna Cotta

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu