Tortë me çokollatë

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • Plazma 750 g
  • 2 pako me biskota
  • 3 qese me puding çokollate
  • 300 g çokollatë
  • 1 litër qumësht
  • 2 pako margarinë
  • 200 g sheqer pluhur
  • 12 lugë sheqer
  • 5 të verdhën e vezëve
  • 100 g krem ​​për dekorim

Përgatitja:

Përgaitni pudingun në qumësht me sheqer, ftoheni dhe shtoni margarinë e fshirë. Në një tas të veçantë, skuqni margarinë tjetër me sheqerin pluhur dhe shtoni të verdhën e vezëve një nga një derisa të vendosni të gjitha, shtoni çokollatën e shkrirë.

Pëni bashkë dy kremat

Rregulloni biskotat që keni kaluar nëpër qumësht ose lëng, pastaj mbushni. Pastaj rregulloni një seri biskotash, pastaj një radhë biskotash. Pastaj mbushni dhe dekorojeni me krem ​​

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTortë me mjedër
Artikulli tjetërByreçka si nga byrektorja

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu