Torte me Dardhë dhe Çokollatë

spot_imgspot_img

Përbërësit:
200 gr miell,
150 gr sheqer,
3 veze,
1 bustin me lievito,
1 bustin me vanilje,
100 ml vaj lule diellit,
3 dardha te pjekura (jo te forta),
nutella/cokollate per mbushje rreth 4-5 luge gjelle.

Përgatitja:
Ne nje ene mix vezet me sheqerin me mix dhe pastaj shtojme dhe vajin livieton vaniljen dhe miellin duke e mix me kujdes .
Pastaj lajme dardhat dhe i qerojme, i presin ne feta dhe i hedhim ne nje ene. Pasi masa e brumit eshte gati, hedhim gjysmen e brumit ne tave dhe shtojme dhe nutellen/cokollaten.
Pastaj hedhim dardhat dhe serisht pjesen tjeter te mbetur te brumit.
E fusim ne furre te piqet ne temp 180 ° C per rreth 45 min gjithmone duke e kontrolluar nese eshte pjekur./ Emathja.com

© 2021 – 2022, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorte Bavareze
Artikulli tjetërKrostatë me Fruta

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu