Torte me Dredhëza

spot_imgspot_img

Përbërësit:
3 Disqet te tortës sfungjer (pandispanje) te gatshem
1 kg luleshtrylle
400 g pana
50 sheqer
krem pana për të zbukuruar tortes siper.

Pergatitja:
Ne fillim lajme dhe pastrojme luleshtrydhet, i leme pak te thahen dhe i presim në gjysmë, por duhet te leme dhe pak per siper per dekorim.
Ne nje ene i hedhim luleshtrydhet, duke ju hedhur pak sheqer, me terezi 4-5 luge gjelle, dhe 2 -3 luge lenge limonit, dhe i lem aty per rreth 1 ore qe te zbuten, qe me lengun e tyre te formuar do te sperkasim disqet e sfungjerit te tortes.
Ne nje ene hedhim panen dhe shtojme edhe sheqerin duke i mikesuar me mikser derisa te marrim nje mase homogjene te mire.
Pastaj luleshtrydhet i shtojme brenda ne pane duke i perziere, leme disa luge nga lengu i tyre sic thame pak me larte.
Pastaj presim sfungjerin (pandispanjen) ne 3 disqe nese nuk eshte i prere,,dhe diskun e pare e vendosim ne nje pjatance te madhe ku do fillojme proceduren per te bere torten.
Pasi kemi vendosur diskun e pare,,e sperkasim me luge me lengun e luleshtydheve ,,dhe pastaj hellim nje shtrese pana duke e rrafshuar mire.
Pastaj vendosim diskun e dyte te tortës, dhe vazhdojme me te njejten procedure si me pare.
Deri tek disku i 3, i hedhim panen siper duke e rrafshuar mire, dhe siper vendosim luleshtrydhe per dekorim.
Pasi torta eshte gati e fusim ne frigo per 1 nate, per para se te serviret./ Emathja.com

© 2021 – 2022, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorte me Puding dhe Qershia
Artikulli tjetërTorteza Resana

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu