Torte me Gështenja

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • biskota prej çokollate për torte
  • pak qumësht dhe rum

Përbërësit për krem:

  • 450 g pure gështenjash
  • 6 lugë ajkë e ëmbël
  • 7 lugë sheqer pluhur
  • pak lëng limoni
  • 100 g sheqer pluhur
  • lyerje çokollate
  • masë për zbukurim

Përgatitja:
Puresë së gështenjave i shtohen ajka, sheqeri dhe lëngu i limonit, sa për t’i dhënë shije. Sipas dëshirës, shtohet edhe pak rum. Biskota pritet horizontalisht dy herë dhe të tri shtresat lagen me përzierjen e rumit me qumësht.

Dy shtresat e poshtme lyhen me krem dhe ngjiten njëra me tjetrën.

Gatuhet shtresa për zbukurim me sheqerin pluhur, shtrihet gjysma në tërë sipërfaqen e tortës dhe anash. Mbi të derdhet një shtresë çokollatë e shkrirë.

Nga pjesa tjetër e masës për zbukurim bëhen figura të ndryshme me të cilat zbukurohet torta. / Emathja.com

© 2021 – 2022, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakËmbëlsirë me Luleshtrydhe
Artikulli tjetërRolladë Pranverore

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu