Torte me Kakao dhe Çokollatë (Video)

spot_imgspot_img

Perberesit:

 • 6 veze,
 • 3 gota sheqer,
 • 1 sheqer vanille,
 • 2 gota uje,
 • 1 gote vaj,
 • 13 luge miell,
 • 1 pecive (pluhur per pjekurina),
 • 4 luge kakao.

 

Per fillin:

 • 1 liter qumesht,
 • 2 pudinga te vanilles,
 • 4 luge sheqer.

 

Pergatitja:
Vezet, sheqerin dhe sheqer vanillen i perziejme me mikser mire derisa trashen, ja shtojme ujin, vajin, miellin, kakaon dhe peciven, i perziejme te gjitha bashke.
Tepsin e lyejme me vaj e me miell, brumin e hedhim ne tepsi e pjekim 10 minuta ne 200 grad, pastaj e ulim temperaturen 150 gard, e kontrollojme me rremojs te dhembeve.
Kur te jete gati e ndajme ne 2 pjese.
Ziejme 2 pudingat e vanilles me 1 liter qumesht dhe 4 luge sheqer. Kete fill menihere e kthejme mbi pjesen e pare te tortes, pjesen tjeter te tortes  veme mbi puding.
Siper e dekorojme me cokollate per zierje.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakRavani Dy Ngjyrshe
Artikulli tjetërEmbelsirë me Kokos dhe Grizë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu