Tortë me karamel për Ramazan

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 1 filxhan miell
  • 1 vezë
  • 1/4 filxhan sheqer i pluhur
  • 50 gram gjalpë
  • 1 lugë çaji pluhur pjekje
  • 3 lugë pika çokollate

Për salcën e karamelit:

  • 1/2 filxhan sheqer
  • 1/2 filxhan krem
  • lugë gjelle niseshte

Përgaitja:

Rrihni gjalpin dhe sheqerin në një enë të thellë me mikser.

Shtoni vezën në të dhe vazhdoni të përzieni

Shtoni miellin dhe pluhurin për pjekje në përzierjen e lëngshme dhe gatuajeni.

Shtoni pikat e çokollatës në brumë dhe e lini brumin të pushojë.

Për salcën e  karamelit: Vendosni sheqerin në tenxhere dhe shkriheni sipër nxehtësisë së ulët

shtoni kremin në sheqerin e shkrirë dhe përzieni deri sa të jetë i  njëtrajtshëm.

Kur sheqeri që ngurtësohet me kremin të shkrihet përsëri, shpërndajë niseshtën duke e tretur në pak ujë dhe përzihet mirë, merreni nga zjarri dhe lëreni të ftohet.

shrtoni letrën e pjekjes në një tepsi për tortë 20 cm ose një tigan që mund të futet në furrë dhe ngrohni furrën në 180 gradë.

Vendosni gjysmën e brumit tuaj të gatimit në tepsi  Përhapeni salcën e karamelit mbi të.

Vendosni gjysmën tjetër të brumit me dorë mbi salcën e karamelit

Piqeni në furrë 180 gradë për 30 minuta dhe shijojeni pasi të keni ftohur.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakRole me mollë
Artikulli tjetërGurabija të buta

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu