Torte me kater përbërës

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 500 gr jogurt,
  • 2 lugë mjalte,
  • 2 lugë kakao,
  • 1 banane.

Hapat:

Jogurtin, mjaltën, kakaon e derdhni në një enë dhe e përzieni.

Letrën e pjekjës e shtrijmë në një tepsi, glazurën e shtrijmë në atë letër.

Bananën e premë në copa të vogla, përmbi glazurë e vendosim.

Torten tashmë të formuara e vendosim në frigorifer për ngrirje rreth 3 orë.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu