Torte me Keksa dhe Mollë

spot_imgspot_img

Përbërësit:
500 gr keksa
1kg molla te qëruara
1 portokall
250 gr sheqer
2 pudinga vanile
2 kese vanil sheqer
100 gr arra apo lajthi të grimcuara
100 gr qokoladë e zezë
6 dcl ujë
1 kese shllag
cimet sipas dëshirës

Përgatitja:
Mollët i prejmë në fletëza të holladhe i ziejmë në ujë me sheqer,vanil sheqer,portokallrreth 10-15 minuta.Pugingun e përziejmë me 10 lugë ujë dhe e shtojmë që të zihet me mollat.Nese e pelqeni cimetin mund t`ia qitni pak.
Në tepsi renditim një rend keksa qesim gjysmen e fillit me molla dhe puding mbi këtë qesim arrat e grimcuara pastaj qokoladën e shkrirë.Përsërisim procedurën edhe njëherë …një rend keksa,mollat ,arra dhe përfundojmë rendin e fundit me keksa të njomur pak në ndonjë lloj lëngu qfare të dëshironi ose qumësht.Përmbi e lyejmë me shllag.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorte Tunel
Artikulli tjetërËmbëlsirë Sytë e Bufit

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu