Torte me Keksa të Bluar dhe Banane

spot_imgspot_img

Përbërësit:
150 margarin
150 gr sheqer pluhur
300 gr keksa te bluar(biskota te bluara)
120 ml qumesht
3 qese sheqer vanilje
2 banane
3 krem banana(te vogla te gatshme)

Glazura:
50 gr margarine
100 gr qokollate
3 luge qumesht

Përgatitja:
Tundet mire margarina me sheqer pluhur dhe pasi te behet mase homogjene i shtohen keksat ,dhe qumshti ku paraprakisht eshte tretur sheqeri i vaniles dhe perzihet e shtrihet ne fole alumini ku do ta mbeshtjellim ne forme roleje. Ne kete mase grihen ne copa te vogla edhe krem bananet dhe shtrihet e rrafshohet me dore dhe renditen bananet e pastaj mbeshtillet ne forme roleje .Pastaj lyhet persiper me qokollaten e shkrire ne margarine dhe qumesht ,lihet te ftohet per pak dhe eshte e gatshme./ Emathja.com

© 2021 – 2022, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorte me Keksa dhe Kakao
Artikulli tjetërKek me Dopio Çokollatë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu