Tortë me keksa

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 500 g biskota
  • 500-600 g mjedër (të freskëta ose të ngrira)
  • 1 l kos
  • 200 g sheqer pluhur
  • 3 sheqer vanilje
  • 2-3 Halta e ëmbël

Përgatitja:

Lani mjedrat, pastaj kullojeni ujin. Pastaj perzieni  kremin sipas udhëzimeve në qese.

Pas në një enë copëtoni biskotata në copa të mëdha dhe vendoseni në tepsi . Shtoni sheqerin pluhur në biskota, më pas hidhni kosin dhe përzieni gjithçka mirë me një lugë. Kur biskota zbutet pak me një lugë përzieni biskotat për të përthithur më mirë kosin.

Në fund të përzierjes, shtoni mjedër dhe përzierni gjithçka lehtë, pastaj rrafshoni mirë përzierjen dhe formoni një tortë.

Lyeni  pjesën e sipërme me krem, pastaj dekorojeni me fruta, ose çokollatë, ose sipas dëshirës tuaj.

Vendoseni tortën e mjedrës në frigorifer për disa orë që të ftohet mirë dhe më pas e shërbeni


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu