Torte me Kokos dhe Çokollatë

spot_imgspot_img

Përbërësit:
2 gota kos
2 gota miell
1.5 gota sheqer
1 gotë vaj
100 gr kokos
1 pluhur për pjekurina
1 çokollatë kuzhine

Përgatitja:
Të gjitha këto përzihen, qiten në tepsi jo aq të madhe dhe piqen në temperaturë 170-180 gradë përafërsisht 25 minuta. Kur të pjeket torta, e shkrijmë çokolatën me pak qumësht dhe e lyejmë torten përmbi.

P.S. Gota duhet të ketë masën 200 ml./ Emathja.com

© 2021 – 2022, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKeks Torte
Artikulli tjetërKokos Bajadera (Video)

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu