Tortë me Kokos dhe Mjedra

spot_imgspot_img

Përbërësit:
6 te bardha te vezes, 6 luge sheqer, 4 luge miell, 14 luge kokos, 1.5 l qumësht, 225 gr nisheste, 375 gr sheqer, 4 sheqer vanilje, 375 gr margarin, 600 gr mjedra të ngrira, 250 ml ujë, 7 luge sheqer, 2.5 luge nisheste, 1 puding vanilje.

Përgatitja:
Tundim te bardhat e vezes me sheqerin derisa te behet nje shkume e forte.

Shtojme me pas miellin dhe kokosin duke perzier ngadale me luge.

Masen e qesi ne kallep 26cm te mbuluar me leter per pjekej dhe pjekim ne 170 grade derisa te merr pak ngjyre ose derisa pjekja vertetohet me rremojce.

Per kremin e bardh tretim nishesten me 300 ml qumesht te ftohet kurse pjesen tjeter te qumeshtit e veme te vloje me sheqerin.

Shtojme me pas nishesten e tretur ne qumeshtin qe vlone dhe perziejme derisa te trashet kremi.

Ne kremin e ftohur,shtojme margariene e tundur ne mase kremoze dhe perziejme derisa te homogjenizohet kremi.

Per kremin me mjedra qesim ujin, sheqerin dhe mjedrat dhe veme te ziejme per 5-7 minuta.

Me pas shtojme nishesten dhe pluhurin e pudinges te tretura me pak uje te ftohet dhe perziejme derisa te trashet kremi me mjedrat.

Ne kallepin ku eshte pjekur pandispanja, qesim njeren shtrese te pandispanjes (pandispanjen e pjekur dhe te ftohur e ndajme ne dy hstresa horizontalisht).

Persiper shtrese se pare te pandispanjes qesim kremin me mjedrat, pastaj kremin e bardhe, pastaj shtresen e dyte te pandispanjes, kremin me mjedrat, kremin e bardhe dhe ne fund lyejme tere embelsiren me krem te bardhe.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakRavane e Thjeshtë
Artikulli tjetërBiskota me Marshmallow

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu